Cygaretki na pierwszym planie

by

Za oknem pada pierwszy śnieg, a to oznacza, że to chyba ostatni w tym sezonie nie-zimowy post. Szczerze przyznam, że ten moment odwlekam najbardziej jak się da, bo najzwyczajniej w świecie nie jestem jeszcze gotowa na przyjście mrozów.

Tak, czy inaczej dziś mam dla Was całkiem formalną stylizację składającą się z cygaretek, szarego (minimalistycznego w formie) półgolfa oraz mojej ulubionej marynarki, która na prawdę pasuje do wszystkiego! Całość jest utrzymana w granatowo-szaro-czarnej kolorystyce. Ostatnio w poście narzekałam, że nie cygaretki są rodzajem spodni, które ciężko jest mi jesienią do czegoś dobrać. Głównie, ale nie tylko. Ten fason spodni jest bowiem głównie przeznaczonych na szczupłych, wysokich kobiet. Więc ja przy swoim 1,55 mam nie lada wyzwanie. Jest jednak kilka tricków, które zawsze się sprawdzają.  Cygaretki wyprasowane w kant wydłużają nieco sylwetkę, natomiast założone do szpilek nadają jej lekkości. Szpilki, ewentualnie botki na obcasie (ale koniecznie takie, które odsłaniają kostki – za wysokie botki potęgują efekt krótszej nogi!), równoważą długość nogawki, nadają fasonowi kobiecości, seksapilu, ale też elegancji. To właśnie takie zestawienie, czyli ciemne cygaretki w kant plus szpilki w dopełniającym lub kontrastowym kolorze, do tego golf lub koszula plus krótka marynarka albo pudełkowy płaszcz, to idealny, wygodny, kobiecy i profesjonalny zestaw na co dzień.

Spodnie typu cygaretki nie wychodzą z mody już od ponad 60-ciu lat. W latach 50-tych święciły prawdziwe triumfy. Spodnie z wąską, kończącą się tuż przed kostką nogawką, nosiły niemalże wszystkie ówczesne gwiazdy Hollywood, a teraz z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością 🙂

 

CYGARETKI – H&M  |   GOLF – ALIEXPRESS  |  MARYNARKA – ZARA  | BOTKI – DEEZEE

No tags 59 Comments 0
59 Responses

What do you think?

Your email address will not be published. Required fields are marked *